Hakkımızda

Sayfamıza bir göz atın ve nasıl çalıştığımızı keşfedin

ASİYA – NURCAN HANIM UNLU MAMÜLLERİ

Kalite Emek İster…

Ben Nurcan Yıldırım 1967 yılında Kayseri’nin Araplı köyünde doğdum. Dört çocuklu bir ailenin ikinci çocuğuyum. İlkokulu bitirdikten sonra hayalim okuyup öğretmen olmaktı. Hem iş sahibi olup hem de insanlara faydalı bir birey olmak istiyordum. Maalesef o zamanlar köyde kız çocuklarının okumasına izin verilmiyordu. Bunu anlamak geç olmadı. İlerleyen zamanlarda köyümüzde dikiş kursu açılmıştı oraya katılmak sosyal hayatımdaki ilk adım olmuştu. Evlendikten sonra köyden ayrılarak şehre yerleştim. Üç çocuğum oldu ve çocuklarımı büyütürken artık şehirdeydim. Boş zamanlarımda bir şeyler yapmak istiyordum. Sosyal kurumlarda gönüllü olarak görev aldım. Dikiş dikip, pasta ve börek yaparak onlara yardımcı oldum.

İstanbul’a gelince hayata bakış açım daha da değişti. Kadınların iş hayatında çok faydalı şeyler yaptıklarını gördüm. Bende topluma faydalı olmak istiyordum ve unlu mamul üretimlerinde çalıştım. Benim gibi çalışmak isteyip boş zamanlarını daha faydalı geçirmek isteyen kadınlara iş imkanı sunmak istiyordum. Bu amaçla girişimcilik kursuna katıldım. Kendi iş yerimi kurarak kadınların bir araya gelerek neler başarabileceğini göstermek istiyordum.

2011 yılında evde yapmaya başladığımız Kayseri yöremize ait mantıyı, çevremiz ve komşularımızdan gelen yoğun talep üzerine “Asiya” ismini alarak imalathane ortamına taşıdık. Ev ortamının sıcaklığını ve doğallığını koruyarak ilk günkü gibi; hiçbir katkı maddesi olmadan, özel baharatlar ve farklı unlar kullanarak kendimizi geliştirdik. Amacımız, el mantısını tamamen aslına uygun, geleneksel çizgimizi bozmadan, kalite ve hizmeti en üst seviyede tutarak mantı severleri memnun etmektir.

2009

Evimizde hamur açıp mantı satarak Asiya Mantı nın temellerini attık

2011

Çevremiz ve komşularımızdan gelen yoğun talep üzerine "Asiya" adını verdiğimiz markamızı imalathane ortamına taşıdık.

2020

Günümüzde "Asiya" büyük bir unlu mamul firması haline geldi. Ürün yelpazemizi genişleterek müşterilerimizin beklentilerini karşılamaya çalışıyoruz.

Asiya Mantı’nın benzersiz lezzetini keşfedin!

 

Our Team

Each member of our team is a specialist in his or her field